НАВИГАЦИЯ

Портал НОВАЯ КУЛЬТУРА. Всё о развитии человека.

РЕКЛАМА

ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


Майбутнє світу від Мічіо Каку

Мічіо КакуВ інтерв'ю газеті The Times він розповів, яким буде світ у найближчому та віддаленому майбутньому. Варто підкреслити, що прогнози не мають нічого спільного з творчістю фантастів і засновані на реальних наукових відкриттях.

Так, Каку вважає, що вже до 2030 року в світі з'явиться новий тип контактних лінз - вони будуть здатні виходити в Інтернет. Над прототипом такого апарату вже працює професор Бабак Парвіз з Університету Вашингтона.

Цей пристрій буде вбудовуватися в очі людини не тільки людям з поганим зором. Їх фукнціонал інший: окуляри з виходом в Інтернет зможуть «показувати» перед очима користувачів віртуальну реальність.

Там буде функція швидкого впізнавання осіб і можливість автоматичного перекладу «на льоту» іноземних мов всієї планети.

Виглядати це буде так: ви в Лондоні запитайте у іноземця, як дістатися до потрібного ресторану, він вам відповість, а спеціальні технології, що розпізнають голос, зроблять переклад, які висвітиться у вигляді тексту прямо у вас перед очима.

Звучить фантастично, але вчені кажуть, що ніякої магії немає.Функції розпізнавання облич людей і розпізнавання людської мови вже існують. Не проблема в майбутньому буде зробити і мініатюрний комп'ютер, який уміститься в тонке тіло очних лінз.

У вільному продажу повинні з'явитися також різні «запчастини» для людських організмів.

Сьогодні новітні біотехнології дозволяють вченим без особливих проблем «вирощувати» у лабораторних умовах нові хрящі, носи, вуха, кровоносні судини, серцеві клапани, сечові міхури і інші частини людського тіла. На губкоподібної пластиковій основі висіваються стовбурові клітини з ДНК пацієнта.

Коли цим клітинам додається каталізатор, вони починають дуже швидко рости і розмножуватися. Так з'являються спочатку живі тканини, а потім і цілі органи. Про ці технології розповідав Ентоні Атала з Університету Уейк-Форест.

Говорять, що вже через 20 років суспільство опанує можливостями телепатії. Сьогодні вчені вже мають імплантувати в мозок паралізованим спеціальні мікросхеми, за допомогою яких ті можуть тільки лише за допомогою сили керувати комп'ютерами, писати електронні листи, грати у відеоігри та користуватися веб-браузерами.

Інженери з японської компанії Honda вже навчилися створювати роботів, які управляються пацієнтами силою думки. Кендрік Кей з Каліфорнійського університету в Берклі говорить, що поява телепатів у майбутньому неминуче. І ніяких надздібностей людині для цього не знадобиться.

До 2070 року вчені планують повернути до життя багатьох представників фауни. За зразками ДНК, взятих через 25 років після загибелі тварини, вчені змогли клонувати його в Бразилії. Геном неандертальця вже розшифровано.

І в наукових колах серьёзно говорять про можливе відродження цього виду людини. Навіщо це дослідникам, щоправда, зовсім незрозуміло, але людська цікавість воістину безмірна.

Роберт Ланза з корпорації Advanced Cell Technology каже, що на шляху науки в цій області є тільки одна проблема - етична. «З технічної і теоретичної точок зору, все можливо.Зараз потрібно просто вирішити, чи необхідно цим займатися», - говорить він.

Але що поза всяких сумнівів вчені будуть розвивати, так це технології, які дозволять у майбутньому уповільнити наше старіння. Відповідні експерименти вже проводять на комахах і деяких тваринах.

Виявляється, 30%-е продовження життя дуже просто: достатньо на 30% знизити споживання калорій середнім американцем або європейцем. У майбутньому ж продовжувати життя можна буде сотнею технологічних способів.

Але найцікавіше, що до 2100 року в світі з'являться технології «програмованої матерії». Всі пам'ятають «Термінатор-2» і робота-вбивцю Т-1000. Ось приблизно про це і йдеться: в світі з'являться матеріали, форму яких зможуть програмувати комп'ютери.

Вже створено мікрочіпи, розміром з шпилькову голівку, які без проблем можуть перегруповуватися під впливом електричних розрядів. Вони можуть приймати то форму листа паперу, то чашки, то тарілки.

Не виключено, пише The Times, що в майбутньому «цілі міста будуть виникати після натискання однієї кнопки».

Впевнені також учені, що великого прогресу досягнуто і космічні технології. Вже через сто років ми зможемо на космічних кораблях літати до зірок, кажуть вони. Розпочнеться все з мікрокомп'ютерів «розміром з ніготь», які можна буде мільйонними партіями розсилати по всьому космічному простору.

Вони будуть переміщатися в просторі зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Будуть шукати позаземний розум і передавати йому послання від землян, досліджувати простір. Потім до колонізації зоряних світів приступлять самі люди.

Приблизно через сто років людство остаточно поборе рак. Достеменно відомо, що попередити хворобу і знищити її можна лише на ранніх стадіях. У майбутньому в наші унітази будуть вбудовувати ДНК-чіпи, які зможуть виявляти пухлини на самому початковому етапі.

Потім в організми будуть запускати «чистильників» - спеціальні нанокомп'ютери, які стануть чистити людський організм від ракових клітин.

Родні Брукс з Массачусетського технологічного університету чекає від нового століття «злиття» з роботами ». Він говорить, що в майбутньому наші тіла піддадуться радикальним генетичним змінам.

А навколо нас усюди будуть розумні людиноподібні роботи. Вони будуть настільки досконалими, що людей і роботів в повсякденному житті буде важко відрізнити один від одного (поживемо - побачимо).

Та й самі люди стануть частково кіборгами.

«Теорія Дарвіна перестане працювати, межі між біологією і кібернетикою будуть розмиті», - говорить учений.

Чи потрібно нам таке високотехнологічне майбутнє? З іншого боку, колись люди боялися і кіно, і паровозів, і автомобілів.

VK Twitter FB mailru OK
 1. Анна:

  Це все мені надзичайно сподобалось якби я до цього дожила. Браво!

Вы смотрели "Майбутнє світу від Мічіо Каку",

посмотрите ещё по теме:
 • За минулий рік сталося сім катастроф, що відбуваються один раз за тисячоліття
 • Вода стане нафтою XXI століття
 • Менхіб і Каліфорнійська туманність
 • Сонце — подвійна зірка
 • Гадання: розваги або захоплення?
 • Гороскоп і австрійська страхова компанія
 • Маленька Америка
 • РЕКЛАМА

  РЕКОМЕНДУЕМ

  ПАРТНЁРЫ

  Клеофест Сайт "Посвящение" Сайт клуба