НАВИГАЦИЯ

Портал НОВАЯ КУЛЬТУРА. Всё о развитии человека.

РЕКЛАМА

ЭТО ИНТЕРЕСНО

РЕКЛАМА


З кінцем світу життя не припиняється

З кінцем світу життя не припиняється

зіткненняКатастрофи були причиною безлічі трагедій і одночасно відкривали шлях до урізноманітнення життя
За зіткненням двох галактик ESO 593-8, ESO 593-IG008 поки пильно спостерігає орбітальний телескоп «Хаббл».Фото: NASA, ESA, the Hubble Heritage (STScI / AURA) -ESA/Hubble Collaboration, and A. Evans (University of Virginia, Charlottesville / NRAO / Stony Brook University)

Як казав відомий персонаж відомого роману: «Людина смертна, але це було б ще півбіди. Погано те, що він іноді раптово смертна ». До цього можна додати ще, що людина іноді смертний не тільки раптово, а й, так би мовити, колективно. Причин загинути відразу і раптово великою компанією досить багато: війни, стихійні лиха, техногенні катастрофи ... Але катастрофи іноді різко змінюють протягом життя не тільки людей - наша планета знала принаймні кілька відносно коротких періодів,протягом яких її населення змінювалося кардинальним чином, та й у всесвіті час від часу відбувається таке,що інакше як катастрофою не назвеш.
Часто бывает необходима охрана объектов, есть специалисты в этой сфере.
Існує теорія, згідно з якою без катастроф неможлива еволюція. Навіть народження всесвіту в результаті Великого вибуху можна в певному сенсі вважати катастрофою. Можливо, саме тому люди завжди ставилися до таких подій не тільки з жахом, але і з пекучим цікавістю.Не дивно, що протягом своєї довгої історії «Навколо світу» не раз звертався до цієї теми, і в цій вікторині ми нагадаємо лише про небагатьох події, висвітлювалось на його сторінках.

1. Катастрофічні повені в Нідерландах 1953 мали причиною:

2. Учасники експедиції 1959 до місця падіння Тунгуського метеорита особливу увагу звертали на термокастовие воронки. Вони розраховували виявити поблизу однієї з них:

Кратер, що утворився на місці заводського будинку BASF в ОППА. Фото з архіву Jean M. Ollivier

3.21 вересня 1921 на території заводу BASF в німецькому місті ОППА трапився вибух, який підняв будівлю заводу на 100-метрову висоту і забрав життя більше п'ятисот його робітників. Причиною цього вибуху був:

4. Дослідження тектонічної активності Місяця почалися після того, як на єдиний природний супутник Землі:

5. Що відбувається при зіткненні двох або більше галактик?

6.Остання епідемія холери в СРСР була зареєстрована в 1970 році. Вона починалася в Астраханській області, де інфекцією був охоплений 1% населення. Вперше цей різновид захворювання була виявлена:

7.За однією вельми поширеною версією масова загибель динозаврів 65 млн років тому була викликана падінням на Землю астероїдом діаметрів 10-12 км. При цьому головною причиною загибелі тварин стало:

Вид на вулкан Сент-Хеленс 19 травня 1980. До цього часу інтенсивність виверження дещо знизилася, але вже через тиждень, 25 травня, пішов наступний викид, на це раз на висоту в 14 км. Фото: USGS / Cascades Volcano Observatory / Peter Lipman

8.18 травня 1980 в США відбулося виверження вулкана Сент-Хеленс, під час якого стовп попелу піднявся на висоту в 20 км, а на місці північного рукава річки Таут утворилася пустеля. Під час виверження загинуло більше 60 осіб. Причиною їх загибелі в тому, що:

9. Найпотужніші виверження вулканів за межами Землі (з висотою стовпа до півтисячі кілометрів) відбуваються на:

10. Для кількісної характеристики землетрусів використовуються різні шкали. У Росії набули поширення дві - 12-бальна шкала Академії наук СРСР, і міжнародна шкала Ріхтера. Який верхня межа шкали Ріхтера?

Також 12 балів.
10 балів.

Шкала Ріхтера не обмежена зверху.
Обмеження визначається специфікою конкретного використовуваного пристрою.

VK Twitter FB mailru OK

Вы смотрели "З кінцем світу життя не припиняється",

посмотрите ещё по теме:
 • Мебель, сделанная … из морских мин
 • Зеленые технологии в мир!
 • Мастер-классы фестиваля восточных, индийских и цыганских танцев «Летний Эль Фаюм 2011»
 • Как выглядит пятно на Солнце (фото)
 • WikiДом: напечатай, вырежь и построй
 • Живые игрушки
 • КЛЕОФЕСТ. Фестиваль женской премудрости
 • РЕКЛАМА

  РЕКОМЕНДУЕМ

  ПАРТНЁРЫ

  Клеофест Сайт "Посвящение" Сайт клуба